Ограбена обложувалница кај Бит Пазар

На 09.02.2023 околу 22.30 часот во Полициска станица Бит Пазар е пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, две лица со закана од вработениот одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСкопјанец застрелан со пиштол во Аеродром
Следна вестРазбојник нападнал 53-годишна жена во скопски Карпош