Ограбено казино во Неготино

На 25.02.2024 во 02.00 часот во ОВР Неготино било пријавено дека околу 01,10 часот во казино во Неготино две лица со закана со пиштол од вработените одзеле пари.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вест(Линк) МВР денес стави во функција онлајн проверка на готови пасоши
Следна вестВремето денес променливо облачно, но релативно топло – температурите до 17 степени