Опожарени две возила во Скопје

Изутрина во 4:26 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. Есперанто настанал пожар во две патнички возила: „мерцедес“, сопственост на М.З.(50) од Скопје и „хјундаи пони“, сопственост на П.Т.(53) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. Извршен бил увид, соопшти полицијата.

Претходна вестПукал со пиштол во двор, оштетил три возила
Следна вест365 нови случаи на коронавирус во Македонија, починаа 25 лица