Османи: Еден месец да не добијам плата, јас треба да се задолжам за да преживеам (ВИДЕО)

Бујар Османи, министерот за надворешни работи и кандидат за претседател, рече дека ако само еден месец не добие плата, тогаш ќе мора да се задолжува за да преживее. За себе кажа дека не може да биде обвинет за корупција.

„Пријателите ми се смеат кога им велам дека ако еден месец да не добијам плата, морам да се задолжам. И сите ми велат: „Нема шанси, толку години функционер…“ Еве кажувам најискрен дека еден месец да не добијам плата, јас треба да се задолжам за да преживеам“, рече Османи и додаде:

– Мене може да ме обвините за се, ама не за корупција. Сфатив дека корупцијата е врзана со карактерот, изјави Османи.

Видеото од оваа изјава на Османи погледнете ја ОВДЕ

Претходна вестТаравари влегува во трка за претседател, собра 10.000 потписи
Следна вестИ Јани Иванов е ОДБИЕН од ФЗО за лекување во странство: Државата не помогна, но граѓаните донираат!