Пендаровски ќе дели Ордени за заслуги за РС Македонија

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски, денеска, на свечена церемонија, ќе ги одликува Бедија Беговска, Благоја Чоревски, Ѓокица Лукаревски, Оливера Николова, Рефет Абази, Ристо Вртев и Слободан Унковски со Орден за заслуги за Република Северна Македонија.

Како што најавуваат од кабинетот на Претседателот, свечената церемонија ќе се одржи во 19 часот во Филхармонијата.

Претходна вестКој редовно да ги чисти дивите депонии во Аеродром?
Следна вестТрамп: Да бев претседател, ќе имаше мир во целиот свет, сега сме на работ на Трета светска војна