Пендаровски: Најостро го осудувам терористичкиот напад во Москва

Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство за жртвите кои настрадаа во терористичкиот напад во Москва.

-Најостро го осудувам терористичкиот напад врз цивили во „Крокус Сити Хол“ во Москва. Искрено сочувство до фамилиите на тие кои ги загубија најблиските. Им посакувам брзо закрепнување на повредените, напиша Пендаровски на фејсбук.

Претходна вестЦУК: Во последното деноноќие 2.113 повици на 112, а имало и 10 пожари на отворено
Следна вестПретрес во Охридско, приведен дилер