Петровска повеќе не е министерка, со МО ќе раководи заменик министерот Јајага

Со верификацијата на пратеничкиот мандат на 28 мај на министерката за одбрана, Славјанка Петровска и заврши функцијата, соопшти денеска Министерството за одбрана.

– Почитувани  Министерството за одбрана Ве известува дека со верификацијата на пратеничкиот мандат на 28.05 на министерката за одбрана Славјанка Петровска и заврши функцијата. До изборот на нов министер, со Министерството за одбрана во полн капацитет ќе раководи заменик министерот Тирон Јајага, се наведува во соопштението на МО.

Претходна вестКоњановски се сомнева дека има злоупотреби, бара истрага околу пријавите за каснување од кучиња во Битола
Следна вестЗатвореник тешко повреден во тепачка во Идризово