Почина бебе во охридската болница

На 17.05.2024 во СВР Охрид, пријавено е дека во 08.10 часот во Општа болница во Охрид починало деветмесечно бебе, кое претходно со Итна медицинска помош било донесено во неконтактибилна состојба.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвиниел телото е дадено на обдукција.

Претходна вестФирма од Чаир монтира небезбедно панорамско тркало во Карпош, обвини Град Скопје
Следна вестСела: Не е во ред тоа што се потенцира ДУИ, коалицијата е Европски фронт, од 9 партии