Претежно сончево и тивко

Во западните делови претежно сончево и тивко. Во источните сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринската температура изнесуваше од – 6 до 4 степени, а дневната ќе биде од 6 до 15 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше – 3 степени, а преку ден ќе достигне 12 степени.

Претходна вестВнимателно во близина на училиштата и градинките
Следна вестОсмислувана многу порано, отпечатена пред 78 години – првата македонска граматика