Претежно сончево и топло со слаб јужен ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб јужен, а вдолж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата изутринава се движеше од 3 до 9 степени, а преку ден ќе биде од 18 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура изнесуваше 7, а дневната ќе биде до 27 степени.

 

Претходна вестНема докази дека уапсените за убиството на докторот се сторителите
Следна вестДПИ контра МВР: Пазарните инспектори не ја злоупотребиле службената положба во случајот со менувачниците без лиценци