Претрес во Битола, приведен дилер

Вчера во 11.00 часот во Битола, полициски слушбеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле лицето 48-годишниот Г.Н. од Битола, извести МВР.

-При претрс во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, ампули апаурин и ампули диазепам, велат од МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вест100 санкционирани возачи во Скопје
Следна вестРеакција на осигурителните компании на одлуката да се врати старата цена за авто одговорноста