Претрес во велешко Сојаклари, едно лице е приведено!

На 05.06.2024 во 23.45 часот, полициски службеници од Отсекот за општ криминалитет при СВР Велес го лишиле од слобода А.Н.(42) од село Сојаклари, велешко.

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Велес, биле пронајдени и одземени предмети за кои постои сомнение дека ги одзел од фирма во Велес во која бил вработен.

Одземеното било вратено на сопственикот, а А.Н. бил задржан во полициска станица. Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестЛевица: „Еуроникел“ ги принудува вработените на минимална плата, ги поддржуваме работниците
Следна вестИзборниот екстерен испит матурантите ќе го полагаат задутре