Приведен крадец во Скопје за издржување затворска казна

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера во 14:35 часот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје го лишиле од слобода С.Л.(37) од Скопје, кој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Како што информира МВР, лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната

Претходна вестАнгеловска-Бежоска: Зголемувањето на учеството на жените во работната сила може да придонесе за повисок економскиот раст
Следна вестТачи: Во понеделник ќе се потпише коалициски договор со ДУИ