Приведен маж по распишана централна потерница

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на казната.

Денеска (17.05.2024) во 01:10 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Д.А.(36) од Кавадарци.

Тој бил баран по централна потерница издадена врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна во времетраење од две години.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на казната.

Претходна вестТошковски: Камерите за евидентирање на сообраќајни прекршоци ќе профункционираат од 2025 година           
Следна вестМакедонските одбојкари стартуваат во Европската златна лига 2024 со желба барем за една победа