Приведен разбојник од Скопје, запленет пиштол

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба денеска го приведоа Д.П., кај кого при претрес на дом, по добиена судска наредба, беше пронајден пиштол и рамка со седум куршуми.

Д.П. е осомничен и за извршени разбојништва, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти МВР.

Претходна вестРакометарите против Финска ги започнуваат квалификациите за ЕП 2022
Следна вест1192 нови случаи на Ковид-19 – починаа 22 лица