Приведено лице кoj нападнал полицаец

Четириесет и тригодишен кумановец ќеодговара за физички напад врз полициски службеник.

– На 04.12.2020 во 23.30 часот во СВР Куманово бил приведен В.С.(43) од Куманово, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Претходна вестМакедонија е прва резерва на СП во Египет
Следна вестВо ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 26 нови пациенти