Продолжува изборната кампања, познато е каде кандидатите ќе имаат активности денеска

Продолжува изборната кампања за претседателските избори. Седумте кандидати и денеска со теренски актвиности.

– Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе има средби на граѓаните во Желино, Брвеница и со граѓаните на Теарце, а потоа тој ќе одржи митинзи во Јегуновце и во Тетово.

– Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска- Давкова ќе одржи митинзи во Зелениково, Бутел и Карпош.

– Претседателскиот кандидат на ГРОМ и коалицијата Стевчо Јакимовски во текот на денот ќе биде на средби со граѓани Крива Паланка.

– Кандидатката за претседател поддржана од Левица Билјана Ванковска ќе одржи средби со граѓаните на Струга и Охрид.

– Кандидатот за претседател на коалицијата Вреди Арбен Таравари ќе има средби со граѓани во Паркот во Сарај, а вечерта ќе одржи собир во Куманово.

– Кандидатот за претседател на ЗНАМ Максим Димитроевски ќе биде меѓу граѓаните на Кичево, Демир Хисар, Кривогаштани и вечерта во Прилеп.

Претходна вестСончево и топло со мала до умерена облачност
Следна вестСДСМ: Скопје е синоним на сите лаги на ДПМНЕ, да не дозволиме реприза со Силјановска