Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во северните делови со врнежи од снег.

Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Од вечерните часови особено во северните и источните делови врнежите ќе преминуваат во снег и понекаде во пониските места.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 5 до 11 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во делови од котлината врнежите ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Претходна вестТасевски: Да не се делиме, да сфатиме дека имаме професионалци и Македонци и Албанци
Следна вестСообраќајот се одвива во зимски услови, по влажни коловози