Променливо облачно со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер претежно од северозападен правец.

Утринската температура се движеше од – 8 до 1 степен, а дневната ќе биде меѓу – 4 и 6 степени.

Во Скопје променливо облачно и тивко. Температурата изутринава изнесуваше -2 а преку ден ќе достигне 1 степен.

Претходна вестМакедонија поразена во првиот натпревар на Европското првенство
Следна вестТасевски: Тројца од напаѓачите се вработени кај нас, другите може се вработени, а не доаѓале на работа