Променливо облачно со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините краткотрајно ќе провејува снег.

Утринската температура се движеше од – до 3 степени, а дневната ќе биде од 5 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и во делови од регионот со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата изутринава изнесуваше 0 степени, а преку ден ќе достигне 10 степени.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ ги објави кандидатите за техничката влада
Следна вестМицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа уставните измени во ваква форма додека јас сум претседател