Пронајдена почината жена во својот дом во Аеродром

53-годишна жена пронајдена почината во својот дом во Аеродром.

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во сопствениот дом на подрачјето на општина Аеродром била пронајдена почината С.К.(53) од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција, соопшти полицијата.

Претходна вестВучиќ: Србија бара состанок на Советот за безбедност, во понеделник писма до ЕУ, Русија и Кина
Следна вестШалтерите за издавање готови документи во МРТВ и Беко ќе работат и во сабота