Пронајдено починато лице во струшкото село Велешта

На 03.02.2024 година во 16.15 часот во полициското одделение во струшкото село Велешта, пријавено е дека во својот дом во струшкото село Октиси, бил пронајден починат М.У.(66) од истото село.

Увид извршија јавен обвинител и полициски екипи, а лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Претходна вестУтре масовни протести на студентите пред Министерството за образование
Следна вестСкопјанец пронајден починат во својот дом