Психијатарки се тепале во битолската болница

Две психијатарки од битолската болница се степале на работното место, објави СВР Битола.

Според билтенот на МВР, докторка од одделението за психијатрија при Клиничката болница Битола вчера била нападната од нејзина колешка, која исто така била специјалист психијатар.

„На 1 март во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И. (49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопшти СВР Битола“, објави МВР.

Претходна вест141 санкционирани возачи во Скопје, 59 за брзо возење
Следна вестПретреси во прилепско, пронајдена дрога, приведено едно лице