Работни групи ќе имаат задача да ја сплотат АА со албанската опозиција, вели Муртезани од Алтернатива

Портпаролот и висок функционер на Алтернатива, Орхан Муртезани на новинарско прашање што одлучиле лидерите на Европски сојуз за промени на средбата со лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во неговиот градоначалнички кабинет во Гостивар, рече дека ќе се формираат работни гручи чија задача ќе биде Алијанса за Албанците да се сплоти во сојузот со Алтернатива, Беса и Демократско движење, пренесе МКД.мк.

-Решено е да се обедини предизборната програма и потоа да се донесе одлука за кандидат за претседател и за имиња на ноистелите на изборните листи. Влегуваме во клучни одлуки, рече Муртезани.

Целиот текст прочитајте го на МКД.МК

Претходна вестСтружанец со ловечка пушка пукал кон кучиња
Следна вестЈанушев: На изборите ќе ве збришеме за целиот хаос кој го направивте