Разбојник од Пехчево извршил кражба во Струмица, полицијата го приведе

Струмичката полиција вчера во 01.10 часот, го лишиле од слобода триесет и шестгодишниот Ѓ.М. од Пехчево, соопштија од МВР.

Тој се сомничи дека на 20.04.2024 во 22.45 часот во продажен објект во Струмица со закана кон вработената одзел повеќе производи.

Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство

Претходна вестГи прашавме: Зошто треба токму вие да бидете избрани за претседател на Македонија?
Следна вест Длабок наклон за македонскиот великан Јане Сандански кој поучуваше: Да живееш значи да се бориш. Робот – за слобода, а…