Родители ги терале своите деца да питачат, добија кривична

Родители од Куманово добија кривична пријава бидејќи ги терале своите деца да питачат. Децата биле затекнати како питачат во Дебар.

– С.Р.(28) од Скопје и В.И.(22) од Куманово ја запоставиле својата должност за грижа и воспитување и ги запуштиле своите малолетни деца, кои на 24.11.2023 на улица „1 Мај“ во Дебар биле затекнати при питачење, информираат од МВР.

Претходна вестБугарската виолинистка Албена Данаилова ќе настапи како солист со Македонската филхармонија
Следна вестСкопјани се фатија за новогодишната елка, а за другото…