Само во Скопје се изречени 249 казни, 71 за брзо возење

На територија на град Скопје изречени се вкупно 249 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 71 санкција, 12 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, 12 мерки за користење на мобилен телефон при возење, четири санкции за возење под дејство на алкохол известија од МВР

Од таму велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестНужни се темелни промени, новата власт мора да биде реформски настроена, порача Силјановска од Тетово
Следна вестЕурофарм Пелистер со пораз се прости од ЛШ пред своите навивачи