Санкционирани 124 возачи на територија на Скопје

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 124 мерки за прекршоци во сообраќајот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се санкционирани шест возачи за возење без возачка дозвола, пет санкции за користење мобилен телефон при возење, како и шест мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл. Изречени се и шест мерки за минување на црвено светло, седум санкции за некористење сигурносен појас…

Од МВР апрлираат до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи.

Претходна вестПочнува 58. МТФ „Војдан Чернодрински“
Следна вестФилозофија како слободен изборен предмет во четврто, петто или шесто одделение