Се степаа двајца скопјани по недоразбирање во сообраќајот

Во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по расправија околу претходно случена сообраќајна незгода, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 60-годишниот В.А. и 34-годишниот М.Ч., двајцата од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестРистовска одигра без грешка и ја предводеше ЦСКА до победа во четвртфиналето во рускиот шампионат
Следна вестМакедонија денеска избира претседател, 7 имиња се на гласачкото ливче