Се судриле камион и мопед во Прилеп – возачот на камионот избегал

На 03.05.2024 во 21.20 часот во близина на крстосница за рудник Сивец во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „пежо“, управувано од С.А.(23) од Прилеп, кој го напуштил местото на несреќата и мопед „џонвеј“, управуван од К.С.(18) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во несреќата, К.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Претходна вестКандидатката за претседател проф. д-р Гордана Сиљановска-Давкова утринава положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Св. Спас
Следна вестЦУК: Пронајдено повозрасно лице изгубено на Плачковица