Се запали товарно возило на пат кон село Коњари, нема повредени

Денеска во 02.53 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пат од село Ржаничино кон село Коњари, скопско, настанал пожар во товарно возило „застава“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 29-годишниот А.М. од село Ржаничино, извести МВР.

Повредени лица нема, а екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје го изгаснала пожарот, додаваат од МВР.

Увид на местото бил извршен од екипа СВР Скопје.

Претходна вестЖител на Кондово противправно си присвоил 2.3 милиони денари
Следна вестПриведени двајца крадци, расчистени три кривични дела