Шалтерите за издавање готови документи во МРТВ и Беко ќе работат и во сабота

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека во сабота  ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во МРТВ (од 08 до 20 часот) и Беко (од 08 до 16 часот).

Инаку, граѓаните кои сакаат да направат промена на личните документи во овој пункт, тоа можат да го направат без претходно закажување секој работен ден од понеделник до петок.

Претходна вестКривична пријава против директорот на ЈП „Галичица“
Следна вестСпречен шверц на добиток на македонско-албанската граница