Силувано малолетно девојче во Крива Паланка, случајот го пријавила мајката

Триесет и двегодишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот, објави МВР во дневниот билтен.

Засега нема информации за годините на штипјанецот, ниту детали за возраста на детето

Претходна вест„Да ги вратиме нашите работници дома“ – промовиран новиот план со мерки за вработувања и услуги
Следна вестВладата на седница утврди текстови на два предлози на закони во областа на енергетиката