Син ја нападнал мајка си во скопска општина Кисела Вода

Добиена е пријава дека на 18 овој месец околу 14 часот во семејниот дом на подрачјето на Кисела Вода, Б.Л.(27) од Скопје физички ја нападнал својата 52-годишна мајка, соопшти денеска МВР.

Се додава дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестССМ бара линеарно покачување на мартовската плата за 60.000 работници во јавниот сектор
Следна вестЗа четири дена два случаја: Возач на ЈСП нападнат во село Бојане