Скопјанец нападнат од едно лице по недоразбирање во сообраќајот

Осумнаесетгодишен скопјанец е нападнат по недоразбирање во сообраќајот во село Петровец, соопшти полицијата.

МВР информира дека на 14.05.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје, И.И.(18) од Скопје пријавил дека околу 17.40 часот во село Петровец, скопско, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Претходна вестБи ги одзел ропскиот менталитет кој е во умот и духот на луѓето преку полтронството, малодушноста…
Следна вестМаринакис: Логиката на употреба на уставното име формално, но не и во јавни настапи не може да биде прифатена од Грција