Скопјанец тешко се повредил на своето работно место

На 16.01.2024 во 11.57 часот во СВР Скопје, од приватна болница во Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен В.С.(57) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во фирма во с.Петровец, скопско.

Полициски службеници излегле на местото и за настанот бил известен трудов инспектор.

Претходна вестЖена ја нападнала и повредила својата мајка во Тетово
Следна вестМаж нападнал извршител во канцеларија во центарот на Скопје