Скопјанка нападната од својот сопруг

Скопјанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг.

– На 30.01.2024 во 20.20 часот во СВР Скопје, 28-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Бит Пазар била физички нападната од нејзиниот сопруг Е.Ш.(33) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.

Претходна вестЗголемен бројот на бездомници на улиците на Лондон
Следна вестРоналдо ја засили Шкендија