Скопјанка нападната од вонбрачниот партнер

На 20.12.2023 во 20:10 часот во СВР Скопје, 31-годишна жена пријавила дека околу 14:10 часот во домот во скопско била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер Г.К. од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМедицинска сестра нападната во скопска клиника
Следна вестУбиецoт од Прага го најавил масакрот со грозоморна порака