Скопската зоолошка го одбележа Светскиот ден на морските лавови

Зоолошката градина во Скопје денеска го прослави Светскиот ден на морските лавови, информираат на нивната страница на „Фејсбук“.

– Денеска го прославуваме Светскиот ден на морските лавови заедно со нашите омилени Кан и Гете. Нивните медицински тренинг и хранење може да се погледнат секој ден од 11 и 14 часот, освен во петок кога се празни и чисти базенот, а тие уживаат во третман со солена вода во малите базени, појаснуваат од Скопската зоолошка.

Оттаму апелираат граѓаните да бидат добри посетители и да не фрлаат ништо во живеалиштето на морските лавови.

Претходна вестГаши целиот мандат ќе зборува на албански јазик, кабинетот на собранискиот спикер и одговори на Костадиновска – Стојчевска
Следна вестТрета меѓународна конференција „Унапредување на безбедноста во сообраќајот на патиштата“,