Скопски таксист додека превезувал патници починал од срцев удар, со возилото излетал од коловозот и удрил во дрво

Таксист од Скопје вчера починал од срцев удар додека превезувал патник на булевар „Словенечка“, соопшти полицијата.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на таксистот му се слошило, излетал од коловозот и удрил во дрво.

-На 31.05.2024 во 17:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Словенија“ во Скопје Ќ.В.(62) од Скопје, кој управувал патничко возило за такси превоз „шкода рапид“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувал патник, откако му се слошило, со возилото излетал од коловозот и удрил во дрво, стои во соопштението од МВР.

По несреќата возачот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде од страна на лекар била констатирана смрт како последица од срцев удар.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестГолема полициска акција во Скопје: Приведени 28 улични дилери на дрога – пронајдени кокаин, марухуана…
Следна вестКонкурс за 15. Школа за млади лидери на поранешниот претседател Иванов