Времето денес сончево и натпросечно топло со мала локална облачност

Наутро со услови за појава на мaгла понекаде во котлините.

Преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец.

Во Скопје претежно сончево со мала локална облачност и тивко.

Претходна вест(ФОТО) Македонците на второ место по најниска минимална плата во Европа
Следна вестТаравари доби поддршка пред неговиот дом во Гостивар