Сончево со локална облачност

На подрачјето на Македонија денеска изутрина ќе има ниски температури за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се движи од – 2 до 7 степени додека максималната дневна од 10 до 22 степена.

Во Скопје наутро свежо, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе изнесува два, а дневната 20 степени.

 

Претходна вестСпасовски: Криминaлитетот намален за 12, 26 проценти
Следна вестСе арчеа за Македонија, 120 години од жртвата на солунските атентатори