Сончево со мала до умерена локална облачност

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен до северозападен правец со брзина и над 60 км/х.

Температурата изутринава изнесуваше од – 9 до – 2 степена, а дневната ќе биде од 0 до 9 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура изнесуваше -6 степени,а дневната ќе достигне 4 степени.

 

Претходна вестВооружена пресметка во кругот на Клиничката Болница во Тетово, има повредени
Следна вестСвети Гаврил Велички Светогорец правеше чуда, а во младоста беше партизан што не го примија во партијата