Сончево со мала до умерена локална облачност

Утрото студено, во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,

Утринската температура изнесуваше од – 10 до -2, а дневната ќе биде од -2 до 12 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше – 4 степени, а во текот на денот ќе достигне 9 степени.

Претходна вестХамас истрела 15 ракети врз централен Израел
Следна вестСменета директорката Милена Стевановиќ, со Инфективна ќе раководи Фадил Цана од АА