Сончево со мала до умерена облачност

Наутро многу студено, по одделни котлини со услови за појава на магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Утринската температура се движеше од – 18 до – 8, а дневната ќе биде од 3 до 7 степени.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата изутринава изнесуваше – 11, а преку ден ќе достигне 3 степени.

 

Претходна вестОдземена марихуана од двајца битолчани
Следна вестПродолжено е ограничувањето на цените на основните прехранбени производи