Сончево со слаб до умерен ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движеше од – 11 до – 3 степени, а дневната ќе биде од 3 до 12 степени.

Сончево со слаб ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше – 5 степени, а преку ден ќе достигне 10 степени.

Претходна вестРК Вардар славеше во контролен меч против Врање
Следна вестТошковски: Aмбасадорката на Грција беше јасна во однос на рокот за промената на патните исправи