Сообраќајка во Тетово, тешко повреден мотициклист

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мазда“, управувано од Ф.Р.(27) од с.Пирок, тетовско и мотоцикл „пиаџо“, управуван од Љ.О.(54) од Тетово, двете со тетовски регистарски ознаки.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Тетово.

Претходна вестКанатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Фарски Oстрови и Ерманија
Следна вестИсплата на септемвриските пензии – во банка ќе оди етапно до петок, на картичка уште денеска