Сообраќајна несреќа го затвори автопатот Тетово – Скопје

АМСМ информира дека од 21:40 часот сообраќајот на автопат Тетово-Скопје е затворен за сообраќај.

Според нив, прекинот е поради случена сообраќајна незгода.

Истиот се пренасочува низ градот, па кон стариот пат.

Претходна вестПретреси во Охрид поради фотографирање избирачки список и гласачки ливчиња
Следна вестВремето денеска променливо облачно, попладне со дожд и невреме