Спречен шверц на кафе од Албанија

Вчера во 18.20 часотпри преземање службени дејствија во близина на државната граница со Република Албанијаполициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Блато забележале три лицакои откако ги забележале полициските службеници се дале во бегство на територија на Албанија.  По извршениот преглед на теренот биле пронајдени осум вреќи со необработено кафе со вкупна тежина од 480 килограмиИзвестен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестВо ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти
Следна вестПрекинати квалификациите на Македонските кошаркари