Стоилковски: Дали има бактерија МРСА во хируршките сали на „Клиника“?

Ќе даде ли некој одговор од Владата или од ДУИ и СДС што се случува во хирургија, наместо да се префрла топката од здравството кон ЈО, праша Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна вестСе судрија автомобил и мотоцикл во Радовиш, тешко повредена малолетничка и малолетник
Следна вестВелешанец претепал сограѓанин и му го одзел телефонот